Teenused äri- ja erakliendile

Turvavalgustus

turvavalgustus - firmuselekter

Turvavalgustus tagab rikke korral ja hädaolukorras inimeste ohutu väljapääsemise hoonest või muust asukohast, samuti on abiks pääsetöötajatele, et teha tulekustutus- ja päästetöid.

Vastavalt tuleohutuse seadusele kuulub turvavalgustus tuleohutuspaigaldiste koosseisu. Turvavalgustuse omanikuna tuleb sul tagada turvavalgustuse korrashoid ja toimimine. See tagab, et evakuatsioonivalgustussüsteem toimib veatult, kui seda vaja minema peaks.

Millised on turvavalgustusele esitatavad nõuded

Turvavalgustuse alla käivad kõik sellised valgustussüsteemid nagu evakuatsioonivalgustus, paanikavältimisvalgustus ja riskialavalgustus. Kokkuvõtlikult nimetatakse neid turvavalgustuseks ehk evakuatsioonivalgustuseks. Evakuatsioonivalgustus omakorda on turvasüsteemide üks osa.

Evakuatsioonivalgustus on mõeldud evakuatsioonitee ja sellel asuvate tuletõrje- ja päästevahendite kiireks leidmiseks ja ohutuks kasutamiseks. Evakuatsioonivalgustus süttib hädaolukorra tekkides ja aitab inimestel turvaliselt hoonest väljuda ja seadmed ja protsessid sulgeda. Minimaalne aeg, kui pikalt evakuatsioonivalgustus peab põlema, on 1 tund, kõrgema riskiga hoonete puhul on minimaalne toimivusaeg 3 tundi.

Kui tihti tuleb turvavalgustussüsteeme hooldada ja kontrollida

Et olla 100% kindel, et turvavalgustussüsteem on töökorras ja toimib õigel ajahetkel nii nagu peab, tuleb seda regulaarselt kontrollida ja hooldada. Kui turvavalgustus on paigaldatud, siis edaspidiselt tuleks seda välise vaatlemise teel kontrollida 1x nädalas ja seda võib teha hoone valdaja.

Lisaks sellele on tarvis 1 kord kuus kogu evakuatsioonivalgustus lasta üle kontrollida professionaalsel hooldusmeeskonnal.

Kord aastas tuleb läbi viia põhjalikum aastahooldus, mis aitab veenduda, et turvavalgustussüsteem toimib ilma tõrgeteta kogu kohustusliku ajaperioodi vältel.

Kõik tehtud hooldustööd tuleb alati dokumenteerida ja hoolduslogi säilitada. Tähtis on teada, et turvavalgussüsteemide hooldust võivad pakkuda vaid vastavat tunnistust ja MTR registreeringut omavad ettevõtted.

Pakume kõigi turvasüsteemide paigaldust, seadistust ja hooldust

Turvavalgustus ja selle paigaldus on olnud meie pakutavate teenuste hulgas juba nüüdseks enam kui 15 aastat. Meie klientide seas on korterelamuid ja büroosid, aga ka näiteks baare, kasiinosid, tööstusparke jne. Lisaks turvavalgustussüsteemidele pakume kõigi teiste turvasüsteemide ja läbipääsusüsteemide hooldamist, seadistamist ja paigaldamist, sealhulgas ATS, videovalve, erinevad läbipääsulahendused ja muud turvasüsteemid.

Anname paigaldatud turvasüsteemidele ja turvavalgustuslahendustele kuni 2-aastase garantii.

Pakkumise saamiseks võta meiega ühendust, täites ära kontaktivormi siinsamas lehel või kirjutades meile e-kiri aadressil info@firmuselekter.ee.

HINNAPÄRINGU VORM