Teenused äri- ja erakliendile

Elektriaudit

Elektriaudit - elektrikäit - firmuselekter

Paljude koduomanike jaoks on selline mõiste nagu elektriaudit võõras. Nii ei olda tihtilugu isegi kursis, et selline dokument üldse olemas peaks olema. Elektriaudit, pikema nimega elektripaigaldise audit on väga oluline dokument, andes kindluse erinevatele osapooltele, et elektrisüsteem on kasutuskõlblik ja heas korras. Eriti määravaks saab see kasutusloa taotlemisel, aga ka õnnetusjuhtumite korral, kus üks esimesi asju, mida kindlustusseltsid küsivad, on just nimelt elektripaigaldise audit.

Kas elektriaudit on kohustuslik?

Jah, kehtiv elektripaigaldise audit peab seaduse järgi olema ette näidata kõigil elektripaigaldistel.

Elektriaudit on vaja läbi viia kui:

  • ehitad uut maja ja soovid kasutusele võtta uut elektrisüsteemi
  • vana maja renoveerimisel
  • olemasoleva elektriauditi kehtivusaja lõppemisel

Erandina ei puuduta elektriauditi kohustus ajutisi elektripaigaldisi, mille peakaitse on alla 35 A. Samuti ei pea auditit tellima elektripaigaldise juurdeehituse puhul, kui selle peakaitse jääb alla 35 A ja tööd on teostanud MTR registreeringut omav elektritööde ettevõte, kes on väljastanud selle kohta elektripaigaldise ehitaja deklaratsiooni.

Millal on tarvis elektriauditit uuendada?

Elektriauditi kehtivus on erinevatel hoonetel ja elektripaigaldistel erinev.

Uue maja puhul tuleb elektriaudit läbi viia enne hoone ja elektrisüsteemi kasutuselevõttu. Sealt edasi tuleb auditit uuendata 3-15 aasta tagant:

  • plahvatus- ja suure õnnetusohuga hooned ning elutähtsad haiglaruumid – iga 5 aasta tagant
  • korteriühistud, ärihooned jm asutused üle 35 A peakaitsmega – iga 10 aasta tagant
  • muud hooned alla 35 A peakaitsmega – iga 15 aasta tagant
  • elektripaigaldiste puhul, mis on ehitatud või renoveeritud enne 2000. aastat, vajab elektriaudit uuendamist vastavalt iga 3, 5 või 10 aasta tagant.

Et oma elektrisüsteemi ohutuses täielikult kindel olla, on alati võimalik meilt tellida erakorraline elektripaigaldise audit, selleks ei pea auditi kehtivuse lõppu ootama.

Millest elektriaudit koosneb?

Hästi kokkuvõtlikult koosneb elektripaigaldise audit järgmistest sammudest:

  • elektrisüsteemi ülevaatus
  • dokumentide ülevaatus
  • elektripaigaldise kontrollmõõtmised

Kui soovid tellida elektripaigaldise auditit, siis täida ära elektriauditi tellimise vorm ja pane see teele e-posti teel info@firmuselekter.ee või kirjuta meile läbi kontaktivormi siinsamas koduleheküljel. Vali sobiv tellimuse vorm vastavalt sellele, kas tegemist on uue maja kasutuselevõtuga või olemasoleva elektriauditi uuendamisega ehk korralise auditiga.

Kui sa ei ole kindel, kas elektriaudit vajab uuendamist või sinu elektripaigaldist pole varasemalt auditeeritud, siis helista meile telefonil +372 6 55 4454 või võta ühendust info@firmuselekter.ee ja leiame kindlasti lahenduse.

Korraldame omalt poolt kõik vajalikud kontrollmõõtmised, mida üks elektripaigaldise audit nõuab. Lisaks sellele viime läbi piksekaitse, maanduspaigaldiste ja valguspaigaldiste kontrollmõõtmisi. Saame kohapeal teostada ka vajalikud nõrkvoolutööd.

HINNAPÄRINGU VORM